Doprava zdarmaDoprava ZDARMA pri nákupe nad 100€
Zákaznícka podpora:info@esoldi.sk

Esenciálny olej BASIL

Novinka
1 hodnotenie
Značka: doTERRA
31,30 €
Skladom (1 ks)
Môžeme doručiť do:
23.5.2024

Bazalka je cenená pre svoje regeneračné a upokojujúce účinky, často sa používa na zmiernenie bolesti svalov a kĺbov, na uľahčenie dýchania a na schladenie pokožky*. Na aromatické, vonkajšie a vnútorné použitie.

Detailné informácie

Podrobný popis

Basil (Bazalka) 

Ocimum basilicum

Bazalka je cenená pre svoje regeneračné a upokojujúce účinky, často sa používa na zmiernenie bolesti svalov a kĺbov, na uľahčenie dýchania a na schladenie pokožky. Na aromatické, vonkajšie a vnútorné použitie. 

Basil má teplú, korenistú a napriek tomu bylinkovú arómu, ktorá znižuje úzkosť. Basil je veľkým prínosom pre myseľ aj telo vďaka vysokému obsahu linaloolu, čo je ideálne použitie, ktoré pomáha znižovať pocit napätia pri aplikácii na spánky a zadnú časť krku. Basil sa bežne používa vo varení, aby dodával čerstvú, bylinkovú príchuť do mäsa a cestovín a tiež ochladzuje pokožku. Vôňa bazalky pomáha podporovať pocit sústredenia.

  • Zmierňuje bolesť svalov a kĺbov
  • Pomáha s čistým dýchaním
  • Ochladzuje pokožku 
  • Podporuje duševnú čulosť a zmenšuje pocity úzkosti

použitie
Difuzovanie - na podporu sústredenia počas štúdia alebo čítania.
Kombinujte s éterickými olejmi Geranium - muškát a Wild Orange pre vzrušujúcu aromatickú masáž.
Pridajte do obľúbených talianskych jedál pre osviežujúcu chuť.

 

Návod na použitie
Difúzia: Použite tri až štyri kvapky vo vybranom difuzéri.
Vnútorné použitie: zriediť jednu kvapku do 120 ml kvapaliny.
Lokálne použitie: Na požadovanú oblasť naneste jednu až dve kvapky. Zrieďte s frakcionovaným kokosovým olejom doTERRA, aby ste minimalizovali citlivosť na kožu. Používať pre deti staršie ako šesť rokov. Aplikovať na spánky, na špičku nosa, na reflexné body alebo priamo na problémovú oblasť.

Tradičné použitie: Bazalka sa bežne používa v tradičnej ázijskej indickej medicíne. Názov bazalka vznikol z gréckeho výrazu pre kráľa "basileum". V 16. storočí sa na prášok rozdrvené listy inhalovali pri liečení migrény a hrudných infekciách. Hinduisti pokladajú výhonky bazalky na hrudník mŕtvych, aby ich ochránili od zlých duchov. Talianske ženy nosili bazalku, aby prilákali prípadných nápadníkov. Bežne sa používala na liečenie problémov s dýchaním, s trávením a s obličkami, pri epilepsii. Aplikovala sa na bodnutie hmyzom alebo uštipnutie hadom, pri horúčkach, epidémiách a malárii.

Balenie: 15 ml

 
 
dōTERRA produkty môžete nakúpiť aj za veľkoobchodné ceny (25%), ak si zriadite vlastný účet. 
Dozvedieť viac sa môžete v tomto článku.
  
Pozn. Tieto produkty nie sú určené na diagnostikovanie, liečenie alebo prevenciu akejkoľvek choroby.

Odmietnutie zodpovednosti: Celý obsah tejto webovej stránky vychádza z názorov spoločnosti DoTerra, pokiaľ nie je uvedené inak. Jednotlivé články sú založené na názoroch príslušného autora, ktorý si ponecháva autorské práva ako označené. Informácie na tejto webovej stránke nemajú nahradiť individuálny vzťah s kvalifikovaným zdravotníckym pracovníkom a nie sú určené ako lekárske rady. Sú určené na zdieľanie poznatkov a informácií z výskumu a skúseností spoločnosti DoTerra. Odporúčame vám, aby ste si vybrali svoje vlastné rozhodnutia v oblasti zdravotnej starostlivosti na základe vášho uváženia a v spolupráci s kvalifikovaným zdravotníckym pracovníkom. Ak ste tehotná, dojčíte, užívate lieky alebo máte zlý zdravotný stav, pred použitím výrobkov založených na tomto obsahu sa obráťte na svojho lekára.

Dodatočné parametre

Kategória: Esenciálne oleje
Objem: 15 ml
Vôňa: bylinková

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz