chairDOVOLENKA Z dôvodu čerpania dovolenky, budú všetky objednávky vytvorené po 12.6.2024 vybavované od 2.7.2024, ďakujeme za pochopenie.
Zákaznícka podpora:info@esoldi.sk

Esoldi - moja nová cesta

janka

Patrím do generácie žien s pekným vekom a mohlo by sa zdať, že by som mala myslieť na zaslúžený odpočinok. No toto nie je moje poslanie, ani cesta. Ja chcem byť ešte užitočná a pomáhať tým, ktorí to potrebujú. Chcem aby ste vedeli, že táto moja nová cesta nie je len o mne, ale je hlavne o Vás.

Možno ma poznáte a možno aj nie. Preto cítim povinnosť trochu sa predstaviť a priblížiť Vám, ako a prečo vznikla myšlienka na zmenu.

Bolesť a nešťastie sa objavia v našom živote, keď nás život postaví pred niečo neočakávané. Keď sa stane niečo, čo nechceme, čo neočakávame. Či už je to choroba, finančný neúspech, či strata milovanej osoby. Tieto nové okolnosti v našom živote pre nás znamenajú, že musíme opustiť staré vychodené cesty, ktoré dôverne poznáme. U mňa to bol odchod mojej maminy do nebíčka za ockom. Zostalo veľké prázdno a pocit nepotrebnosti. 5 rokov sme spoločne bojovali proti chorobám, až mamina nerovný boj prehrala. Ďakujem za tých 5 rokov, lebo ma naučili veľa nových vecí.

Život zrazu od nás žiada, aby sme opustili to, čo sme očakávali, že sa bude diať a vydali sa na miesta, kde nevieme, čo nás čaká. A to nás môže desiť. Máme strach opustiť bezpečný prístav, v ktorom sme doteraz žili. Obávame sa nových ciest, kam nás život teraz vedie. Bojíme sa vyplávať na otvorené more. Strach sa skrýva za všetkým tým neočakávaným, pred čo nás život zrazu postavil.

No držať sa bezpečných chodníčkov v živote znamená, že sme sa rozhodli zostať uväznení svojím strachom z neznámeho. Spútaní strachom z neočakávaného. No možno práve táto nami neočakávaná situácia je pre nás životom prichystaná. Možno práve vďaka nej spoznáme, kto v skutočnosti sme.  Možno nás práve táto nová cesta privedie na miesto v sebe, kam sme sa mali dostať.

Ja som zrazu cítila, že potrebujem kráčať touto novou cestou a pomáhať ľuďom, ukázať im, že každý má minimálne dve možnosti pri každom rozhodnutí. Keď človek po rokoch konečne spomalí, prepojí sa sám so sebou, ponorí sa do seba, zrazu zmiznú obavy a prichádza pochopenie, inšpirácia, možnosti, nové energie, pokoj. A vtedy sa nám ukáže nová cesta. Stačí spraviť prvý krok. A tak vznikol môj nápad s Esoldi.

Pýtaš sa, čo sa stalo? Veď ona nikdy o bylinkách nehovorila!

Áno, máš pravdu, nehovorila, ale používala. Možno vieš, že vždy som rada pomáhala tam, kde to bolo potrebné. Mala som z toho dobrý pocit a mám ho dodnes. Keď vidím, že niekde treba podať pomocnú ruku, urobím čo môžem, hlavne, ak ide o dobro druhých.

Teraz prišiel správny čas a svoje skúsenosti chcem posúvať ďalej. Chcem, aby ste si aj Vy uvedomili, že je aj iná cesta ako chémia.

Moje 1. uvedomenie prišlo s mojou mamičkou a jej zdravotnými problémami.
Moje 2. uvedomenie bolo pri mojich zdravotných problémoch.
Moje 3. najsilnejšie uvedomenie bol príchod mojej vnučky do môjho života.

To bol ten zlom. Veď predsa nebudete do toho malinkého telíčka od narodenia pchať chémiu! A tak som začala hľadať informácie. Začala som sa vzdelávať. Zmenila som svoj životný štýl a vybrala som si novú cestu. Je to dlhý proces a hlavne Vy musíte chcieť. Ja chcem!

Zistila som, že to, čo som poznala, nie je to, čo chcem. Pocítila som veľkú túžbu vrátiť sa k našej matke Zemi a začať využívať tie úžasné možnosti, ktoré nám ponúka. To, že som sa rozhodla správne, som zistila veľmi rýchlo. Všetkých nás zastihol nepripravených koronavírus. Začali sme si uvedomovať, že krehkosť života a naše priority sa menia. Teda aspoň v mojom prípade. Tento čas bol pre nás možnosťou zastaviť sa a prehodnotiť spôsob života. Ja som ho využila na vzdelávanie sa a pochopila som, že nastal čas na zmenu.

Urobím všetko preto, aby som svoje skúsenosti a vedomosti využila na maximum, a hlavne, zviditeľňovala ich aj pre druhých. Každý má právo rozhodnúť sa čomu dá prednosť, no musí tie možnosti poznať - a to je mojou úlohou do budúcnosti. Prinášať Vám práve tie dôležité informácie, ktoré Vám dajú možnosť rozhodnúť sa správne.

Našla som zmysel v tom, čo robím, a doslova ma to dobíja energiou.

Viem, že v dnešnej uponáhľanej dobe nie každý má čas chodiť do prírody zbierať bylinky, nie každý sa chce učiť o bylinkách a spracovávať ich. A tak som vymyslela spôsob, ako sa k Vám bylinky a prírodné produkty dostanú bez Vášho úsilia a námahy. Esoldi je projekt, ktorý som s láskou vytvorila. Je v ňom kus mňa, mojej duše a môjho presvedčenia.

Esoldi nebude len obyčajný e-shop na nákup tovaru. Bude Vám poskytovať komunitu spoločne zmýšľajúcich ľudí. Budeme hľadať prírodné produkty prospešné pre Vás a šetrné k prírode. Budeme robiť kurzy, kde Vás zoznámime s bylinkami a ich spracovaním. Kde sami skúsite tú silu relaxu v prírode a meditácii, kde sa dozviete, ako sa vyrába prírodné mydlo či bylinkový sirup. A najmä, kde si odpočiniete od každodenného stresu a splyniete s prírodou.

Dostať to najlepšie z prírody do každej domácnosti. Pomáhať ľuďom vrátiť sa k tomu užitočnému a krásnemu, čo nám príroda ponúka. K svojej podstate, na ktorú sme zabudli. Riešenie je často priamo pred nami. Nezahlcujme svoje telo, domácnosť, záhradu, prírodu, planétu chémiou, keď je aj iná cesta. Každý môžeme prispieť svojou troškou.

Teším sa na Vás a našu spoločnú cestu.

Janka


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz