Doprava zdarmaDoprava ZDARMA pri nákupe nad 100€
Zákaznícka podpora:info@esoldi.sk

Elixír života

Novinka
1 hodnotenie
Značka: Benedictus
69,90 €
Skladom (2 ks)
Môžeme doručiť do:
11.12.2023

Biologicky aktívny výživový doplnok.

ELIXÍR ŽIVOTA je pravá sibírska cédrová živica, rozpustená v panenskom cédrovom oleji, vyrobená podľa tradičnej ruskej receptúry.

Upozornenie: výživové doplnky neslúžia ako náhrada vyváženej stravy a nemožno ich zamieňať za lieky.

Pre aktuálnu geopolitickú situáciu bude dostupnosť tohto produktu na Slovensku čoskoro vyčerpaná.

Detailné informácie

Podrobný popis

postava

Jeho použitie je širokospektrálne, podľa aktuálnej potreby sa užíva vnútorne, alebo sa aplikuje na pokožku, vlasy, rany a dekubity.

  • Tento zlatý poklad tradičnej ruskej prírodnej medicíny by nemal chýbať v žiadnej domácej lekárničke, svojimi účinkami nahrádza a v mnohom prevyšuje množstvo rozličných, priemyselne vyrábaných liekov
  • Je vhodný pre deti aj dospelých, rovnako dobre pôsobí pri akútnych ťažkostiach aj pri každodennom posilňovaní imunity
  • Obyvatelia Uralu, Sibíri a európskeho severu od starovekých čias vedeli o liečivých vlastnostiach cédru a používali ho pri liečbe mnohých chorôb
  • Oriešky sibírskeho cédra sú veľmi výživné, obsahujú veľa vitamínov a látok prospešných pre organizmus človeka, cédrový olej je severskými národmi označovaný ako liek na 100 chorôb
  • ELIXÍR ŽIVOTA v sebe dokonale prepája účinky živice a oleja, ktoré sa vzájomne podporujú
  • Bylinné a rastlinné prípravky majú výhodu oproti priemyselne vyrábaným  liečivám vďaka ich komplexnej a synergickej povahe
  • Neobsahuje alkohol, cukor, prídavné alebo konzervačné látky
  • Ekologický produkt
  • Vyrobené na Slovensku
  • Jedná sa o biologicky aktívny výživový doplnok.  

"Zlatý poklad tradičnej ruskej medicíny - Sibírsky céder, strom života. Má svoje miesto aj v modernej medicíne? Nepochybne. A ako lekárka viem, že v niektorých prípadoch dokonca nezastupiteľné," hovorí MUDr. Renáta Téglássy.

Sibírskemu cédru môžeme závidieť. Vďaka svojej miazge je dokonale chránený pred vírusmi, parazitmi, baktériami či plesňami. Žiadne z týchto patogénov ho neohrozujú. Nás, žiaľ, áno a vo veľkej miere o čom sme sa v nedávnej dobe presvedčili všetci. Vedel by nám práve tento, pre severanov posvätný strom pomôcť? Výskumy ukazujú, že určite áno. Miazga tohto stromu-živica, je v kombinácii s cédrovým olejom označovaná ako liek na 100 chorôb - je to skutočný elixír života.

mudr4

 

"Máme v rukách obrovský dar prírody, ktorý stačí len múdro použiť."
Elixír života sme pre vás pripravili podľa starej ruskej receptúry, v spolupráci s mníchmi, ktorí ručne zbierajú živicu zo stromov, odriekavajúc pritom ďakovné modlitby za liečivú silu prírody. Prepojili sme ich poznatky a skúsenosti s modernou medicínou a prinášame tak unikátny produkt pre vaše zdravie, navrhnutý samotnou prírodou.

MUDr. Renáta Téglássy, praktická lekárka a zakladateľka značky BENEDICTUS
 

ZLOŽENIE:

ELIXÍR ŽIVOTA je zmesou dvoch prírodných zložiek, pochádzajúcich zo sibírskeho cédra:

1) Prírodná cédrová živica (obsah živice 12,5%)-pochádza výlučne z prirodzene rastúcich stromov na Sibíri a v niektorých častiach Uralu, nie zo stromov z plantáží. Je ručne zbieraná z kôry stromov, ktoré ju prirodzene počas svojho rastu vylúčili na povrch. Na jej získavanie nie sú stromy narezávané, obnažené z kôry ani inak poškodzované


2) Nerafinovaný, za studena lisovaný olej z  orieškov borovice sibírskej (sibírsky céder, Pinus sibirica)-je získavaný výhradne zo šišiek, ktoré strom prirodzene zhodil na zem až po ich dozretí. Ich zber a následné ďalšie spracovanie prebieha veľmi šetrne a bez použitia kovových komponentov, ktoré by výrazne znížili účinky oleja

INDIVIDUÁLNE DÁVKOVANIE ELIXÍRU ŽIVOTA

Vonkajšie použitie: Potierať postihnuté miesto viackrát denne.

Vnútorné použitie: Dávkovanie je prísne individuálne. Užívaním  cédrovej živice sa spúšťa proces detoxikácie organizmu, čo môže byť sprevádzané nepríjemnými pocitmi. Vo všeobecnosti platí, že treba začínať s nižšími dávkami elixíru (2-3 kvapky denne) denne po dobu jedného týždňa. To znamená 2x denne 1 kvapka, prípadne 3xdenne 1 kvapka.

Dávku je potom možné zvyšovať každý týždeň o 2-3 kvapky.

Pri dobrej tolerancii je pri akútnych stavoch možné zvyšovať dávku každý druhý deň o 2-3 kvapky.

Pri dobrej tolerancii preparátu môže denná dávka dosiahnuť 2x denne 1 polievkovú lyžicu.

Áno, deťom je možné kvapkať cédrový balzam na lyžicu medu.

Postupným zvykaním si na živicu je potrebné postupovať  u ľudí trpiacich bolesťami pri ochorení tráviaceho traktu. Mnoho ľudí má tzv. nešpecifický zápal sliznice tráviaceho traktu. Príčin je viacero, napr. pri potravinovej intolerancii sliznica čreva pri kontakte s inkriminovanou potravinou reaguje zápalom. Zistilo sa tiež, že užívanie nesteroidných antireumatík (väčšina liekov užívaných pri bolesti) poškodzuje nielen sliznicu žalúdka, ale aj čreva. Príčinou bolestí v oblasti tráviaceho traktu môžu byť aj črevné parazity alebo prekyslenie organizmu v dôsledku nevhodnej stravy. (Napríklad-pri skúmaní tráviaceho traktu ošípaných, ktoré sú kŕmené geneticky modifikovanou kukuricou, sa zistil výrazne vyšší počet zápalových prejavov ako u ošípaných kŕmených obyčajnou kukuricou. S geneticky modifikovanou kukuricou sa človek stretne v strave každý deň.  Z kukurice sa vyrába napr. aj kukuričný sirup s vysokým obsahom fruktózy, pridávaný do takých potravín ako sú cereálne tyčinky, sušienky,  energetické nápoje, džemy, cukrovinky a tyčinky, sladené nápoje,  zmrzlina, konzervované ovocie, jogurt, cereálie a mnohé iné.)

Dĺžka užívania je závislá od indikácie, pri chronických ochorenia a tiež pri potrebe celkovej detoxikácie organizmu sa odporúča kontinuálne užívanie po dobu 3 mesiacov.

Pri nasledujúcich indikáciách začíname s užívaním 1 kvapky 2-3 x denne a podľa osobnej tolerancie dávku postupne zvyšujeme:

CHRÍPKA

Po absolvovaní nábehového dávkovania (uvedené vyššie) užívajte 3 - 5 kvapiek cédrového elixíru 2 - 3 krát denne.

CHOROBY PĽÚC A HORNÝCH DÝCHACÍCH CIEST

Pri chronických ochoreniach pľúc a horných dýchacích ciest užívajte 4-10 kvapiek 2x denne (Po absolvovaní nábehového dávkovania.)

BRONCHIÁLNA ASTMA

Pri bronchiálnej astme užívajte ½ kávovej lyžičky  2 x denne, na prázdny žalúdok. Vhodná je tiež inhalácia, kedy do vody kvapnite 3-5 kvapky a vdychujte. Pre tento účel je možné kombinovať elixír s esenciálnymi olejmi.

PĽÚCNA TUBERKULÓZA

Schéma užívania spočíva v troch 7-dňových kúrach, medzi ktorými sú dve 7-dňové prestávky: 7 dní užívať (3x denne 1 kvapku) , 7 dní prestávka, opäť 7 dní užívať, 7 dní prestávka a znovu 7 dní užívať.

Zároveň je vhodná inhalácia 3-4 x denne.

SÍNUSITÍDA (zápal prínosových dutín)

Na noc si kvapnite 2 - 3 kvapky priamo do nosa.

CHOROBY TRÁVIACEHO SYSTÉMU (zápalové ochorenie hrubého čreva, gastritída, hepatitída, cholecystitída, enterokolitída)

Po postupnom nábehovom zvýšení dávky (ako je uvedené vyššie) užívajte 5 - 6 kvapiek elixíru ráno nalačno 15 minút pred jedlom. Pri dobrej tolerancii sa dávka postupne zvyšuje na 10 kvapiek. Trvanie terapie je 30 dní. Nasleduje prestávka 7 dní a pokračuje sa v dávke 10 kvapiek denne ďalších 30 dní.  Dva alebo tri liečebné cykly pomáhajú obnoviť črevnú mikroflóru a zbaviť sa dysbiózy. Užívanie elixíru vedie k zlepšeniu nielen kondície žalúdka a čriev, ale aj pečene, pankreasu a obličiek.

VRED ŽALÚDKA A DVANÁSTNIKA

Užívanie je nasledovné: 10 dní užívania, nasleduje 10 dní prestávka a následne znovu 10 dní užívať. Denná dávka 5 - 8 kvapiek elixíru sa rozdelí na dve alebo tri dávky nalačno.

CHOROBY PEČENE A ŽLČNÍKA

Užívajte 1 čajovú lyžičku elixíru po dobu 10 dní na prázdny žalúdok, potom si dajte 10 dní prestávku a znovu zopakujte desaťdňovú kúru. Cédrový elixír prečisťuje črevá a regeneruje črevnú sliznicu.

HERPES

Pri herpetických infekciách (opar na tvári, perách alebo v nose, pásový opar) je vhodná lokálna aplikácia elixíru na postihnuté miesta a aj súčasné vnútorné užívanie.

Dodatočné parametre

Kategória: Esenciálne oleje
Objem: 100ml

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz